kolmapäev, juuli 11, 2012

"Kogutud territooriumisõjad" Linnagaleriis

Olete oodatud 
 
Sandra Jõgeva näituse
"Kogutud territooriumisõjad"
avamisele 11. juulil kell 18
Tallinna Linnagaleriis (Harju tn 13)
 
Näitus on Tallinna Linnagaleriis avatud 12. juulist — 5. augustini
Kogutud territoorimisõjad koondab Sandra Jõgeva viimase kahe aasta jooksul loodud  tekstipõhiseid performance’eid ehk nn stand-up tragöödiaid. Need avalikud ülesastumised kujutavad endast tragikoomilist ja eneseiroonilist võitlust eelarvamuste, stereotüüpide, marginaalsuse ja tõrjutusega isiklikul, sotsiaalsel, kultuurilisel ja seksuaalsel tasandil. Sandra Jõgeva piirangutevastase trotsi ja ebaõigluse iroonilise paljastamise mäng tõstatab küsimusi naiskunstniku positsioonist meestele orienteeritud kunstiväljal, kus edu saavutamiseks (tegelikult aga lihtsalt elus püsimiseks) tuleb olla nagu mees või elada väga kaua. Selle oksümoroonilise dilemma keskmes on autobiograafiline positsioon, mis määrab ära ka teoste kunstilise vormi.
Esimeste stand-up tragöödiatega debüteerides Sandra Jõgeva Kanuti Gildi traditsioonilisel lühivormide festivalil “Made in Estonia Marathon” etendusega “Kontaktimprovisatsioon / Kiss & Tell”. Sandra Jõgeva etendustes saavad kokku eneseirooniline tekst universaalsetel, kõiki puudutavatel teemadel ja performance-kunsti arsenalist pärit elemendid: kontseptuaalsed kostüümid, ihu külge õmmeldud silt litritest kirjaga “Lits” (“Kontaktimprovisatsioon”), tulevärk laval (“Nimeta”) ja tulepuhumine (“Keskeakriis”). Sandra Jõgeva on oma eesti- ja ingliskeelsete stand-up tragöödiatega esinenud Tallinnas, Tartus, Viinis, Dresdenis, Berliinis, Riias ja Kaunases.
Käesoleval näitusel eksponeeritakse soome kunstifestivali Mäntän Kuvataideviiko jaoks valminud skulptuuri “Ema õpetussõnad”, mis kujutab karamellkaljust välja küünitavat naisefiguuri, käes graniitplaadile raiutud 5 käsku naiskunstnikuna hakkama saamiseks. Skulptuur töötab samanimelise stand-up tragöödiaga “Ema õpetussõnad”. Territooriumi- sõdade täiendavaid laskenurki pakuvad videod “Kontaktimprovisatsioon”, “Nimeta”, “Keskeakriis”, “Rahast” ja “Hüpohondrik”.

Info: Sandra Jõgeva, sandrajogeva@gmail.com, mob: 55 43 961

Tallinna Linnagalerii
Avatud kolmapäeval kell 12-22, neljapäevast pühapäevani kell 12-18
Harju tn 13
Tallinna kunstihoone
Vabaduse väljak 6
10146 Tallinn
Tel: 644 2818
 

Kommentaare ei ole: