esmaspäev, september 03, 2012

Kopeerin siia 2sjal6ppenud Kultuuritehase Festivali kava

KULTUURITEHASE FESTIVAL 2012

Kultuuritehas Polymer on endises Polümeeri kummitoodete tehases tegutsenud juba kümme aastat. Traditsiooniliselt on iga-aastane Kultuuritehase Festival aset leidnud augusti lõpus. Kultuuritehase Festival 2012 toimub selle kuu kahel viimasel nädalalõpul ning nendevahelisel ajal -- 24. augustist 2. septembrini. Selline ajajaotus võimaldab ka festivaliks kohalesõitnud kunstnikel valmistada Polymeris ette uued teosed. Suure osa programmist moodustabki kunst -- Kultuuritehases on viis aastat tegutsenud rahvusvaheline kunstiresidentuur, millest on läbi käinud sadu kunstnikke, eriti Ameerikast ja Austraaliast, kellest omakorda paljud on Polymeri korduvalt tagasi pöördunud. Viimasel kahel suvel on suur osa festivali juures olnud ka majas tegutseval Rakendusökoloogia Noorte Klubil, kelle loodud Polymeri katuseaias toimub suur osa festivali tegevusest. Kultuuritehase Festival on  aeg aastas, kus Polymer on laiemale publikule kõige rohkem avatud ning majas toimuvate sündmuste kontsentratsioon kõige suurem: avatakse näitused, toimuvad workshopid,loengud, kontserdid, disainipood, jätkub Kunstikonteineri poolt korraldatud üritusteseeria Global Container. Samuti on festival oluliseks väljundiks majas resideeruvatele väliskunstnikele.
Sel aastat koopereerutakse esmakordselt Kanuti Gildi SAALi  poolt 13. aastat korraldatava Augusti TantsuFestivaliga. Festival on aastatega muutunud rahvusvaheliselt hinnatud sügise alguse tantsufestivaliks Põhjamaades ja kogu Euroopas, olles tuntuim kaasaegse tantsu festival Eestis. Augusti TantsuFestival on sundimatus õhkkonnas toimuv professionaalne tantsufestival, mis loob
meeleolu nii osalejatele kui vaatajatele. Selle-aastased etendused saavad teoks mitte ainult Kanuti Gildi SAALis, vaid ka teistes Tallinna teatrites, kultuuriruumides ning platsidel ja parkides.
Augusti TantsuFestivali ja Kultuuritehase Festivali ühises programmis osalevad oma etendustega
Erik Alalooga
"Kinemaatiline müsteerium"
Henri Hütt ja Kardo Ojassalu
"Urud"

Festivali tiim: Tanel Saar, Sandra Jõgeva, Erik Alalooga, Kilian Ochs, Kimberley Bianca, Jane Jagna Paadimeister, Jan Pankovets ja Rakendusökoloogia Noorte Klubi
Kontakt:
Tanel Saar +372 55941211
Sandra Jõgeva  +372 5543961 

Ingliskeelne programm:

 1. PÄEV
24. AUGUST, REEDE
NÄITUSTE AVAMISED: ALATES KL 18
NB! NÄITUSED JÄÄVAD KULTUURITEHASES POLYMER AVATUKS SEPTEMBRI LÕPUNI.

1. Janno Bergmann & Kunstikonteiner
Videoinstallatsioon
Kärbes on kärbes ja kunst on sitt....
Installatsioon viib kokku Polymeri laoruumi kaose ning videopildi kliiniliselt puhta esteetika. Teos on kunsti devalveerumisest ja kunstniku ning kunsti eepilisest suhtest, milles on segunenud armastus ja vihkamine.
Janno Bergmann (1975) on lõpetanud Academia Non Grata ning olnud
tegevuskunstirühmituse Non Grata asutajaliige. Ta on töötanud aastatel 1999 - 2000 Ilya Kabakovi assistendina New Yorgis. Bergmann teeb hetkel üle seitsme aasta isiknäitusi ning tegeleb noorsootööga. Ta on seotud Art Container Groupiga alates 2009.a..
Kus: Large hall

2. Narendra Haynes & Austin White (USA)
Maal
 Narendra Haynes & Austin White on kaks noort Ameerika maalikunstnikku, kes on keskendunud oma loomingus maastikumaali ümbermõtestamisele. Haynes on Polymeri residentuuris viibitud aja jooksul keskendunud hiiglasliku realistliku maastikumaali loomisele, mis on valminud looduses Andrei Tarkovski filmi "Stalker" võttepaigas Jägala joal kolme kuu jooksul. Haynesile on oluline ka see, kuidas narratiiv muudab kunstiteose kogemist ning iroonilsel kombel tuli temal kui  ta publikul Eestis omal nahal läbi elada: lõuend mõõtudega 275 x 485 cm kadus saladuslikult maalimiskohalt. Pärast selle tagaotsimist Õhtulehe, Delfi uudiste, raadio ja televisiooni kaudu tuli välja, et maali olid raamilt maha võtnud ning kindlasse kohta toimetanud hoolitsevad kohalikud, kui polnud kunstnikku mõnda aega oma maaliga tegelemas näinud.
Austin White keskendub oma täpselt samade mõõtudega maali puhul fragmendile Tõnismäe pargist, vaadates maailma läbi digitaliseeritud kujutise, mille ta transpordib omakorda maalikunsti, lisades sellele kõigele oma emotsionaalse lähenemise.
Kus: 2. korruse galerii

3. Art Container
Best of 2007-2012
Installatsioon
Art Container /Kunstikonteiner on väike grupp inimesi, kes on pärit erinevatest riikidest ning moodustavad omamoodi kunstirühmituse. Neid ühendab seotus Kultuuritehasega Polymer. Selleaastasel festivalil on eksponeeritud Kunstikonteineri liikmete installatsiooniloomingu paremik.
Osalevad kunstnikud:
Tanel Saar (Eesti)
Erik Alalooga (Eesti)
Hans-Gunter Lock (Eesti)
Janno Bergmann (Eesti)
Sandra Jõgeva (Eesti)
Kilian Ochs (Saksamaa)
Mai Sööt (Eesti)
Kus: ruum 2. korruse galerii ees

4. Josefin Rasmuson (Rootsi)
Avatud ateljee
Kunstnik eksponeerib oma hiljuti valminud joonistusi ning mõtteeksperimente. Rasmusen töötab lisaks video, heli, objektide ja tekstiga.
Kus: Polymeri kontor 2. korrusel

5. Klara Szabo (Ungari)
Maal, video
Kultuuritehases Polymer 2012. a. suvel residentuuris viibinud kunstnik paneb välja oma hüperrealistlikud akvarellmaalid, mida ta kasutab oma animatsioonide alusena.
Kus: väike ruum musta saali taga 3. korrusel

6. "Sex Lives of the Poor and Unknown"
Rahvusvaheline grupinäitus
Kuraatorid:
Rebecca Strain (UK)
Sandra Jõgeva
Osalevad kunstnikud Eestist:
Marko Mäetamm
Soho Fond
Katrin Piile
Remo Randver
Mari Prekup
Meeland Sepp
Ernest Truely
Osalevad kunstnikud Inglismaalt:
Michael Griffiths
Christopher Fraser
Larna Campbell
Dritton Selmani
Naseem Darby
Tegemist on kontseptuaalse grupinäitusega, millest osa võtma palutud kunstnikele annavad kuraatorid üle formaadis A0 käsitsivalmistatud paberilehe. Kunstnikel palutakse teha sellele joonistus näituse pealkirjas nimetatud teemal. Näitusele kutsutud kunstnikud on oma loomingus narratiivse lähenemisega, enamus neist töötavad ka realistlikus laadis.
Oodata on absurdihuumorist laetud koomiksilikke lugusid ja loosungeid, popkultuurist pärit kujundeid, võllanalju, hüperrealismi kui "halba joonistust". Natuke on nihestatud ka kuraatorite-kunstnike omavaheline suhe --- seekord osaleb üks kuraatoritest Rebecca Strain protsessis ka käsitöölise ja kunstnike otsese koostööpartnerina, valmistades paberilehed isiklikult, seda nii Tallinna Paberikojas kui Hemel Hempsteadis Shotimaal.
Kus: väike ruum musta saali taga 3. korrusel

7. Soho Fond
Retrospektiiv
Soho Fond (aastani 2000 Margus Sulengo) on kunstnikule ebatüüpilise, lausa filmiliku elukäiguga inimene, kes kunstiõpingutega alustas alles neljakümnendates eluaastates ning on nüüd lõpetamas EKA vabade kunstide magistratuuri. Soho Fond on olnud nii Viru ärikas (selle subkultuuri uurimisele keskendub ka tema magistritöö) ja  nõukogude ajal selle eest isegi vangis olnud, soome naise toel Soome emigreerudes täide viinud nii Viru ärikate kui paljude tolleaegsete tavakodanike Lääne-unistuse, kahetuhandetatel andnud välja elustiiliajalehte Võitlev Sõna ja tegelenud ka restoraniäriga. Nüüd on Soho Fond aplombiga alustav maali-ja installatsioonikunstnik, kelle presidendipaar Ilvest  fetish-sümbolitega miksivad maalid on juba laiemat tähelepanu äratanud. Eneseiroonilise retrospektiivi väljapaneku moodustavad nii Soho fondi viimaste aastate maalikunsti ja joonistuste rõhuv enamik kui Soho Fondi ammuse kõrvaltegevusala – bordellide sisekujundust meenutav ja tema  maalidele pseudoglamuurse tausta andev ruumiinstallatsioon.
Kus: 3. korruse galerii

8. Marko Nautras (Eesti)
Eesti noor graafika
Kuraatoriprojekt
Kus: ruum katuseaia kõrval 2. korrusel

9. Qwqwi (Saksamaa)
Installatsioon
Samanimelise helikunstikollektiivi liikmed esinevad siinkohal individuaalsete kunstnikena.
Osalevad:
David Loscher
David Bierlein
Pia Matthes
Lukas Fuetterer
Elenya Bannert
Benjamin Breitkopf
Kus: üle kogu maja
.....................................................................................................................................................................

PERFORMANCE:
10. Erik Alalooga & Andrus Laansalu (Eesti)
Kinemaatiline Müsteerium
Mis probleem on olla tantsija, kui su kehale avaldavad vastupanu ainult õhutakistus ja gravitatsioon? Liigutused moodustavad kauneid kaari ja mustreid. Vaatajad on vaimustuses soorituse ilust ja koreograafia täpsusest.
Nii, ja mis jääb sellest kõigest järele siis, kui koreograafia peab hakkama suhestuma raske mateeria ja mehaaniliste rauast masinatega? Eriti, kui see suhe tähendab gravitatsiooni ületamist koos rauakolaga, mehhanismide käivitamist ja kinnihoidmist, inimkeha vastuminekut mehaanilisele toorele jõule?
Kui tantsija peab ootamatult tegema tööd, mida siiamaani tegid mootorid, pumbad, ülekanded?
Kas te suudate endale ette kujutada Sisyphose koreograafiat? Tantsivat sunnitöölist?Aastate jooksul Erik Alalooga „Kineetiliste Müsteeriumide" käigus kogunenud masinad on seekord laval mitte ainult koos mehaanikutega, vaid ka koos tantsijatega. Öeldakse, et kui palju peksta, õpib jänes ka tikku tõmbama. Võib eeldada, et masinad on kangekaelsemad kui jänes.

Lavastaja: Erik Alalooga
Lavastaja & helikujundaja: Andreas W
Valguskujundaja: Taavet Jansen
Muusika: Postinstrumentum
Liigutajad: Kadri Noormets, Lilli Tölp, Liis Vares, Saile-Johanna Langsepp 
Millal : kl 22
Kus: must saal 3. korrusel

MUU:
11. Bar Lounge
Millal : 18 – 2
Kus: Cinema Room 3. korrusel

12. Astrolab: Cinema/Arcade Programme
Millal: 18 – 23
Kus: Astrolab 2. korrusel

13. Qwqwi (Saksamaa)
Sound performance
Helikunstikollektiiv muudab Polymeri katuseaia kosmiliseks keskkonnaks – laboratoorse lähenemisega elektroonilised muusikud ja analooghelide loojad koos dokumentaalfilmitegijatega esinevad sofistikeeritud performance`iga, mis mõjub kõikidele meeltele..
Osalevad:
David Loscher
Frank Bierlein
Pia Matthes
Lukas Fuetterer
Elenya Bannert
Benjamin Breitkopf
Millal: 21
Kus: katuseaed

14. Opening Dance Party
Alex Rostov (House)
Yus (Tech)
Kibora (Live)
Lifeforms (Electro)
Cly/Suva (Electro)
Kosher (Progressive Techno)
DJ/VJ Disaster Girl (Projections)
Millal: 23- 2
Kus: The Black Hall

15. Erinevad rahvusvahelised DJ-d, VJ-d ja muusikud.
Millal : 18-2
Kus: katuseaed

16.  Disainipood
Kultuuritehases on läbi festivali avatud noorte disainerite loomingut tutvustav pood, mille väljapaneku eest vastutab keraamik Jane Paadimeister.
Millal: 18-24
Kus: Roof Garden Studio
Ruum katuseaia kõrval 2. korrusel

……………………………………………………………………………………………
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….
2. PÄEV
25. AUGUST, LAUPÄEV

AVATUD NÄITUSED ÜLE MAJA (VT NÄITUSTE KOHTA INFOT: 24. AUGUST, NELJAPÄEV!)
Millal: 18-2

SAMUTI MUUSIKALISED JA VIDEO-ETTEASTED BAARIRUUMIS, KINORUUMIS JA KATUSEAIAS
Millal: 18 – 2

 AVATUD DISAINIPOOD RUUMIS KATUSEAIA KÕRVAL
Millal: 18 – 00

………………………………………………………………………………………………………

1.Hans-Gunter Lock (Eesti) ja John W Fail (USA)
Live Electronic Duo Project
Millal: 18 – 20
Kus: The Black Hall
John W. Fail on arendanud omapärast mängutehnikat
ühel india pärit rahvapillil, mille heli töötleb elektroonilselt
Hans-Gunter Lock. Viimase osakaal langeb ka algoritmilistele
helisünteesile. Rakendatakse mitmekanalilist ruumiheli.
John W. Fail on Ameerikas sündinud kunstnik, muusik ja produtsent, kes
töötab eksperimentaalse heli ja muude interdistsiplinaarsete
kunstivormidega. Tema viimane, eelmisel aastal ilmunud salvestus kannab
nime "Lost Lake", kus musitseerib duodena helikunstnikute Vernon'i ja
Burns'iga. Samuti on temast ilmunud aastal 2010 sooloplaat "The 15 000 Day
Boat Trip.
Hans-Gunter Lock on helilooja ja muusikateadlane, kes elab Eestis alates
aastast 2000. Tema loominguline hõlmab peamiselt eksperimentaalset
elektronmuusikat, tihti ka kombinatsioonis akustiliste pillidega. Luues
interpreedi poolt digitaalselt kontrollitavaid või akustiliste pilli abil
mõjutatavaid live-elektroonilisi keskondi, on ta spetsialiseerunud
reaalaja heli tekitamisele. Lock on huvitatud koostöös erinevate
multimeediakunstnikutega, mis viib tihti traditsioonilistest
kontserttraditsioonidest eemale.

2. 13. Qwqwi (Saksamaa)
Sound performance
Helikunstikollektiiv muudab Polymeri katuseaia kosmiliseks keskkonnaks – laboratoorse lähenemisega elektroonilised muusikud ja analooghelide loojad koos dokumentaalfilmitegijatega esinevad sofistikeeritud performance`iga, mis mõjub kõikidele meeltele..
Osalevad:
David Loscher
Frank Bierlein
Pia Matthes
Lukas Fuetterer
Elenya Bannert
Benjamin Breitkop
Millal: 21 -22
Kus: Roof Garden

3. Erik Alalooga & Andrus Laansalu (Eesti)
Kinemaatiline Müsteerium
Mis probleem on olla tantsija, kui su kehale avaldavad vastupanu ainult õhutakistus ja gravitatsioon? Liigutused moodustavad kauneid kaari ja mustreid. Vaatajad on vaimustuses soorituse ilust ja koreograafia täpsusest.
Nii, ja mis jääb sellest kõigest järele siis, kui koreograafia peab hakkama suhestuma raske mateeria ja mehaaniliste rauast masinatega? Eriti, kui see suhe tähendab gravitatsiooni ületamist koos rauakolaga, mehhanismide käivitamist ja kinnihoidmist, inimkeha vastuminekut mehaanilisele toorele jõule?
Kui tantsija peab ootamatult tegema tööd, mida siiamaani tegid mootorid, pumbad, ülekanded?
Kas te suudate endale ette kujutada Sisyphose koreograafiat? Tantsivat sunnitöölist?Aastate jooksul Erik Alalooga „Kineetiliste Müsteeriumide" käigus kogunenud masinad on seekord laval mitte ainult koos mehaanikutega, vaid ka koos tantsijatega. Öeldakse, et kui palju peksta, õpib jänes ka tikku tõmbama. Võib eeldada, et masinad on kangekaelsemad kui jänes.

Lavastaja: Erik Alalooga
Lavastaja & helikujundaja: Andreas W
Valguskujundaja: Taavet Jansen
Muusika: Postinstrumentum
Liigutajad: Kadri Noormets, Lilli Tölp, Liis Vares, Saile-Johanna Langsepp 
Millal : kl 22
Kus: must saal 3. korrusel

4. Polymer Fest Concert : One
Esinejad:
White Sparks
Millal: 23- 2
Kus: Black Hall Cinema Bar

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………


3. PÄEV
26. AUGUST, PÜHAPÄEV

AVATUD NÄITUSED ÜLE MAJA (VT NÄITUSTE KOHTA INFOT: 24. AUGUST, NELJAPÄEV!)
Millal: 18-2

SAMUTI TOIMUVAD MUUSIKALISED JA VIDEO-ETTEASTED BAARIRUUMIS, KINORUUMIS JA KATUSEAIAS
Millal: 18 – 2

 AVATUD DISAINIPOOD RUUMIS KATUSEAIA KÕRVAL
Millal: 18 – 00

1. Hans-Gunter Lock
Hans-Gunter Lock osales 2010.a. septembris Kunstikonteineri/ Art Containeri liikmetega
Brisbane`i festivalil Austraalias. Interaktiivsele saunainstallatsioonile "Kümblejad" lõi Lock improvisatsioonilise helitausta. Nüüd on "Kümblejad" eksponeeritud Kunstikonteineri hittidenäituse osana ning Lock loob taas, seekord omamoodi tribuudina, saunalistele improvisatsioonilise elektroonilise helitausta, kus korduvad ja võimenduvad ka siitsamast reaalsusest pärit helid.
Pump up the Sauna
Millal: 18-21
Kus: Ruum alumise galerii ees /The small hall


2. Sten Saarits, Helmi Marie Langsepp, Taavi Rei, Kati Saarits, Anna-Maria Lapin, Helena Keskküla
"TS-TS-P-P"
Performance
Esitluse keskmes on üks kummaline kerakujuline objekt, mis kõneleb teda ümbritseva keskkonnaga. Kujutatud on objekti ja ruumi vahelisi teineteist mõjutavaid protsesse, mille eesmärk on luua tunnetus kaootilisest mikrokosmilisest maailmast läbi performatiivse lähenemise.
Millal: 19 30 – 20 30
Kus: The Black Hall

4. Performance group NOT NOW I AM BUSY (Estonia)
Anna-Liisa Rajamart, Nora Särak, Ats Nukki, Hanna Piksarv, Katarina Meister, Johan Pajupuu, Manfred Dubov Kalatski, Danielle Challis, Rhian Smith, Bryony Hussey, Lizzie Jackson, Soohyeon Kang, Jack Fizgerald, Spike Raquette, Sinan Guven, Marcel Henkelmann, Christine Bax, Yair Moss, Jenny Grönholm, Vilja Riutamaa, Mari Anna Ljokkoi, Riika Gröndahl
Millal: 20 30 – 21 30
Kus: The Black Hall


5. Lounge rahvusvaheliste DJ-de ja VJ-dega
Padamadaam (Eesti)
Kui Nina Hagen suitsuses kabarees kontrabassi nüpeldamas.
+
Transgermanium (Eesti)
Nuppude, keelte, häälepaelte, poognate, pintslite, juhtmete, võimenduste, kajade sünteesitud heli.
+
Lost Harbours (UK)
Psühhedeelne folk
+
Kostoglotov (UK)
Drone, ambient
Millal: 18– 23 30
Kus: Roof Garden

6. Anarhistlik turg
Ilma rahata kauplemine, kaasa võtta võib praktiliselt kõike.
Millal: 15 – 23
Kus: Sotsiaalkeskus Ülase 16 (üle Polymeri hoovi)

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

NB!

NÄDALA SEES ON AVATUD NÄITUSED POLYMERIS (VT AVAMISTE INFOT NELJAP, 24. AUGUST), TEGEVUS TOIMUB ASTROLABIS, KATUSEAIAS, BAR LOUNGE`IS NING CINEMA ROOM`IS.
JÄTKUB SECKIN AYDINI(TÜRGI) INTERVENTSIONISTLIKE LINNARUUMIAKTSIOONIDE KURAATORIPROGRAMM "CITY AS HOME".

6. PÄEV
29. AUGUST, KOLMAPÄEV

1.Seckin Aydin (Türgi)
"Linn kui kodu"
Näituse avamine ja türgi ning kurdi kunstnike performance`id
Türgis elava ja töötava kurdi kunstniku ning kuraatori doktoritöö pealkiri on "Circulation of the Artist and his/ her Art Work as a Commodity : I Circulate Therefor I Am" ning Kultuuritehase Festivali jaoks edasiarendatud projekt tegeleb isikliku ning avaliku ruumi, privaatsfääri, interventsionistlike aktsioonide ja igapäevaelu vastuoludega. Türgist kohale tulnud kunstnikud suhestuvad Tallinna linnaruumiga spontaansete poollavastuslike absurdiolukordade loomise kaudu. Aktsioonide dokumentatsioonidest fotos ja videos tuleb näitus Polymeris.
"Linnas kui kodu" osalevad kunstnikud on varem analoogsete interventsionistlike aktsioonidega osalenud Türgis, Hollandis, Hiinas, Sudaanis ja Etioopias.
Projektis osalevad kunstnikud:
Seçkin Aydın
 Aslı Işıksal
 Barış Seyitvan
 Burçin Ünal
 Gül Aydın
 Hüsnü Dokak
 Menekşe Samancı
 Seval Şener
 Şefik Özcan

Millal: 18
Kus: 2. korruse koridor Polymeri kontori vastas

LISAKS: Kurdi kunstnike individuaalsed performance`id
Millal: 18- 21
Kus: üle maja
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

7. PÄEV

30. AUGUST, NELJAPÄEV

1.Paavo Matsin
Alkeemiline loeng-praktikum "Ordo ab Chao"
Alkeemilisest rituaalist teoorias ja praktikas. Põhimõtted, võimalused ja ohud. Töövahendid ja töönäide.
Paavo Matsin on lõpetanud EELK Usuteaduse Instituudi uurimusega alkeemiast,
tegelenud nii praktilise (ehk operatiivse) kui ka rituaalse (ehk spekulatiivse) alkeemi aga alates aastast 2001. Raamatu "Doktor Schwarz. Alkeemia 12 võtit"
(2011) autor.
Millal: 16-17
Kus: must saal

NB! Registreerimine meili teel:
Workshopis osalejad ei tohi kanda jäsemeid paljastavaid riideid: lühikeste säärtega pükse, lühikeste käistega särke, lahtisi kingi jne.
Fotografeerimine keelatud!
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------………………………………………………………………………………………………………………………


               
8. PÄEV

31. AUGUST. REEDE

AVATUD NÄITUSED ÜLE MAJA (VT NÄITUSTE KOHTA INFOT: 24. AUGUST, NELJAPÄEV!)
Millal: 18-2

SAMUTI TOIMUVAD MUUSIKALISED JA VIDEO-ETTEASTED BAARIRUUMIS, KINORUUMIS JA KATUSEAIAS
Millal: 18 – 2

 AVATUD DISAINIPOOD RUUMIS KATUSEAIA KÕRVAL
Millal: 18 – 00


1. Henri Hütt ja Kardo Ojassalu (Eesti)
urud
Kaks venda (Henri ja Kardo) ärkavad hommikul ja mõistavad, et vaba tegu ei saa olla kunagi päris vaba. Miks nad üldse nii arvasid? Vastuse saamiseks tuleb mõtteid lõpuni mõelda. Kui on olemas vaba tegu, siis peab olema ka vastutus.Kardo meelest on heaoluühiskond tolerantsuse leveli väga kõrgeks ajanud ning inimesed põevad justkui pohmelli. Kardo visioonis tegeleb lavastus sotsiaalsete pohmelli variatsioonidega lavaruumis. Henri on tihti skeptiline kui midagi liiga otse väidetakse. Teda huvitaks koos Kardoga mõelda vandenõu teooriatest ja maa-alusest käikudest. Üksi ei ole tal ebausus piisavalt püsivust. Henri vaatenurka iseloomustaks visuaalselt leidlike piltide loomine vastavalt keskkonnale. Kaks venda leiavadki huvide kokkupuute maa- alustes käikudes. Skeemi visualiseerides toetuks lavastus risoomi juurestiku mudelile, millel on tugev tsentritunnetus ja eklektilised äärealad. „Urud" kui ühisosa ja samas ka individuaalsed otsused.
Henri Hütt on techno-orientated etenduskunstnik ja koreograaf, kes väärtustab loomingulisi hübriidvorme. Viimasel ajal on ta tegelenud „distant artist" kunstnikupositsiooni väljatöötamisega, mis kujutab endast introvertset inimkaugust läbi nordic minimal prisma. Henri silmapaistvamad lavastused lokaalsel tantsumaastikul on „Sfääri Saared (in order to dance)," „The Reader" ning koostöös Mihkel Ilusaga art show „Kapriisid". Samuti sunnib Henri ambitsioon ja edevus teda osalema erinevates kunstiprojektides enamasti Euroopa piirides. Hetkel õpib Henri Hütt Eesti Kunstiakadeemia vabade kunstide teaduskonna magistrantuuris.
Kardo Ojassalu on interdistsiplinaarne kunstnik, kes otsib oma loomingulistele ideedele erinevaid väljundeid ja lahendusi. Meeldib tekitada sümbioose erinevatest kunstivormidest. Lõpetanud on Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia lavakunstide osakonna tantsukunsti eriala. On loonud mitmeid tantsuseadeid ja etendusi, osalenud töötubades ja projektides, seda nii kohalikul, kui ka rahvusvahelisel tasandil.
Idee, teostus, esitus: Henri Hütt ja Kardo Ojassalu
Dramaturgiline tugi: Soho Fond
Millal: 18-19
Kus: Theater Studio
2. Mai Sööt ja Tiina Sööt
Nagu maasikas karu perses
Tantsuetendus
Idee ja esitus: Mai Sööt ja Tiina Sööt (Eesti)
Helikujundus: Lilli Tölp
Väljendi „nagu rusikas silmaauku“ alternatiiviks on eesti folklooris ka ütlemine „nagu maasikas karu perses“. Päris imelik väljend ju.  Kas on olemas midagi sellist, mida kirjeldab kõige paremini säärane perversne metafoor?  Vaatame, mida saame teha.
Millal: 19 – 20
Kus: Media Room

3. Vytautas Juozenas (Leedu)
Noor leedu kunstnik, kes õpib Vilniuse Kunstiakadeemias fotograafiat ja meediakunsti. Polymeri festivalil annab ta ka eksperimentaalse elektroonilise muusika kontserdi, millega kaasneb analoogsüntesaatorite ning signaaliedastamise loeng-presentatsioon.

Millal: 20-21
Kus: Roof Garden

4. Mamtargaq presents Psyolymer:
Psychill, Psytrance, Goa Trance
Osalevad muusikud:
VJ Wickis
MC/VJ Disaster Girl

Sisekujundus: Roma Voodoo, Chillum Tribe & Toomas Altnurme (erikülalisena)

Visuaalid: Wickiss, Yud, TJ Len

Millal : 22- 05
Kus: The Black Hall ja Roof Garden

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

9. PÄEV
LAUPÄEV, 1. SEPTEMBER

AVATUD NÄITUSED ÜLE MAJA (VT NÄITUSTE KOHTA INFOT: 24. AUGUST, NELJAPÄEV!)
Millal: 18-2

SAMUTI TOIMUVAD MUUSIKALISED JA VIDEO-ETTEASTED BAARIRUUMIS, KINORUUMIS JA KATUSEAIAS
Millal: 18 – 2

 AVATUD DISAINIPOOD RUUMIS KATUSEAIA KÕRVAL
Millal: 18 – 00


1.Global Container XXV
Millal: 18 – 2
Global Container on üritusteseeria, mis ületab hea maitse piirid.
Tegevuskunst + heli + tants + kino + kaunid kunstid + kohtumispaik.
Järjekorras kahekümne kolmandal Global Containeril astuvad üles:
Eve Arpo (Eesti)
Kestvusperformance
Eve Arpo tunneb tõmmet kunsti, sõna ja arhitektuuri piirialade vastu ning huvitub ruumi kirjeldamisest ja loomisest vahenditega, mis ei kuulu tavapraktikas arhitekti tööriistaportfelli.
 www.youmustrelax.com
Vytautas Juozenas (Leedu)
 Noor leedu kunstnik, kes õpib Vilniuse Kunstiakadeemias fotograafiat ja meediakunsti. Polymeri festivalil annab ta ka eksperimentaalse elektroonilise muusika kontserdi, millega kaasneb analoogsüntesaatorite ning signaaliedastamise loeng-presentatsioon.

Kaia Otstak (Eesti)
Kaia Otstak (1987) on noor figuratiivne maalija, kes õpib  Tallinna Ülikoolis filosoofiamagistratuuris ja on aastaid iseõppijana tegelenud ka performance`ikunstiga..
                        

Postinstrumentum (Eesti)  ja Kimberley Bianca (Austraalia)


Aili Maarja ja Tanel V Kulla (Eesti)
"Uuesti süsteem loomaks süsteemi"
Performance
"/---/ Laserkiirte sähvimise saatel kallas preestrinna kiviklibu papist püramiidi sisse, selle peale väljastas püramiid talle salapärase kasti./---/"
Sirp nr 33, 09.09.2011

Millal: 18-21
Kus: Large Black Hall

Gerne (Eesti)
Millal: 21 – 22
Kus: The Black Hall

Soome ja Eesti muusika õhtu
Esinejad:
Andres Bergmann (Soome): Mega Distortion
Remo Randver (Eesti): ig noir
The Mutants Side Project (Soome)
John Mäkinen & Roope Ahola (Soome): Horns (Noise Pop)
Butchers Basquit (Soome)
Black Lizard (Soome)
Millal: 22-2
Kus:The Black Hall

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

10. PÄEV
PÜHAPÄEV, 2. SEPTEMBER

AVATUD NÄITUSED ÜLE MAJA (VT NÄITUSTE KOHTA INFOT: 24. AUGUST, NELJAPÄEV!)
Millal: 18-2

SAMUTI TOIMUVAD MUUSIKALISED JA VIDEO-ETTEASTED BAARIRUUMIS, KINORUUMIS JA KATUSEAIAS
Millal: 18 – 2

 AVATUD DISAINIPOOD RUUMIS KATUSEAIA KÕRVAL
Millal: 18 – 00


1. Henri Hütt ja Kardo Ojassalu (Eesti)
urud
Kaks venda (Henri ja Kardo) ärkavad hommikul ja mõistavad, et vaba tegu ei saa olla kunagi päris vaba. Miks nad üldse nii arvasid? Vastuse saamiseks tuleb mõtteid lõpuni mõelda. Kui on olemas vaba tegu, siis peab olema ka vastutus.Kardo meelest on heaoluühiskond tolerantsuse leveli väga kõrgeks ajanud ning inimesed põevad justkui pohmelli. Kardo visioonis tegeleb lavastus sotsiaalsete pohmelli variatsioonidega lavaruumis. Henri on tihti skeptiline kui midagi liiga otse väidetakse. Teda huvitaks koos Kardoga mõelda vandenõu teooriatest ja maa-alusest käikudest. Üksi ei ole tal ebausus piisavalt püsivust. Henri vaatenurka iseloomustaks visuaalselt leidlike piltide loomine vastavalt keskkonnale. Kaks venda leiavadki huvide kokkupuute maa- alustes käikudes. Skeemi visualiseerides toetuks lavastus risoomi juurestiku mudelile, millel on tugev tsentritunnetus ja eklektilised äärealad. „Urud" kui ühisosa ja samas ka individuaalsed otsused.
Henri Hütt on techno-orientated etenduskunstnik ja koreograaf, kes väärtustab loomingulisi hübriidvorme. Viimasel ajal on ta tegelenud „distant artist" kunstnikupositsiooni väljatöötamisega, mis kujutab endast introvertset inimkaugust läbi nordic minimal prisma. Henri silmapaistvamad lavastused lokaalsel tantsumaastikul on „Sfääri Saared (in order to dance)," „The Reader" ning koostöös Mihkel Ilusaga art show „Kapriisid". Samuti sunnib Henri ambitsioon ja edevus teda osalema erinevates kunstiprojektides enamasti Euroopa piirides. Hetkel õpib Henri Hütt Eesti Kunstiakadeemia vabade kunstide teaduskonna magistrantuuris.
Kardo Ojassalu on interdistsiplinaarne kunstnik, kes otsib oma loomingulistele ideedele erinevaid väljundeid ja lahendusi. Meeldib tekitada sümbioose erinevatest kunstivormidest. Lõpetanud on Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia lavakunstide osakonna tantsukunsti eriala. On loonud mitmeid tantsuseadeid ja etendusi, osalenud töötubades ja projektides, seda nii kohalikul, kui ka rahvusvahelisel tasandil.
Idee, teostus, esitus: Henri Hütt ja Kardo Ojassalu
Dramaturgiline tugi: Soho Fond
Millal: 18
Kus: Theater Studio

2. Mai Sööt ja Tiina Sööt
Nagu maasikas karu perses
Tantsuetendus
Idee ja esitus: Mai Sööt ja Tiina Sööt (Eesti)
Helikujundus: Lilli Tölp
Väljendi „nagu rusikas silmaauku“ alternatiiviks on eesti folklooris ka ütlemine „nagu maasikas karu perses“. Päris imelik väljend ju.  Kas on olemas midagi sellist, mida kirjeldab kõige paremini säärane perversne metafoor?  Vaatame, mida saame teha.
Millal: 19 – 20
Kus: Media Room

3. Avatud mikrofon
Kutsutud osalejad:
Indrek Anteploon /Cabin Man (Eesti)
Huuko Jusi /Poetry Slam (Soome)
MC/VJ Disaster Girl (Austraalia)
Millal:19-22
Kus: Roof Garden

4. Lõpupidu
Esinejad:
DJ Koldun (Drumm & Bass / Tech Step)
Millal: 22- 5
Kus: Roof Garden


Kommentaare ei ole: